DETAYLARI HATIRLAYIN

HAKKIMIZDA

Lykia Gıda, 04 Ocak 2010 tarihinde aktif ticaret hayatına başlamış olup Tropikal ve Yerli Meyve, Yaş Sebze, Baharat, Bakliyat, Kuru yemiş, kuru meyve, kuru sebze, Bitkisel yağlar(,zeytin ve zeytinyağı, ayçiçek yağı) , canlı hayvan (büyük, küçük baş) Et ve Süt Ürünleri sektöründe faaliyet göstermektedir.  Dünya genelinde Avrupa kıtasın'dan 23 Asya kıtasın'dan 25 Afrika kıtasın'dan 19 Amerika kıtasın dan 8 Toplam 73 Ülke'den İthalat, Avrupa kıtası'na 36 Asya kıtası'na 34 Afrika kıtası'na 23 Amerika kıtası'na 10 Toplam 103 ülkeye ise ihracat yapıp yurt içinde 81 ilde “Dünyanın Gıdası”nı tedarik edip pazarlamaktadır.

Kalite, güven ve zamanında teslimat her zaman önceliğimizdir. Her müşterisini ve tedarikçisini iş ortağı olarak gören anlayışımızla 4 mevsim taze ürün sağlamayı amaç edinen kuruluşumuz her gıdanın en tazesini sağlıklısını ve en doğalını, yılın her gününde tedarik etme ve pazarlayabilme kapasitesine ulaşmanın haklı mutluluğunu ve gururunu yaşamaktadır.

VİZYON

Türkiye’nin gıda konusundaki ihtişamını ve çeşitliliğini tüm dünyaya göstererek ülkemizin kalkınmasında büyük rol oynayabileceğimizin farkındayız.

Yüksek istihdam hedefiyle gerek yerel ekonomiye gerekse 110'a aşkın ülke ile ticaret ağı oluşturarak ülke ekonomisine büyük katkı vereceğimizden de eminiz.

MİSYON

Beslenmenin öneminin farkındayız!

Gıdada hormona ve GDO’ya savaş açan kuruluşumuz beslenmenin bir insan hakkı olduğunun farkındadır. Bu hakkı insanlığa en sağlıklı biçimde sağlamayı kendimize görev edindiğimizde, sağlıklı nesillerin yetişmesinde doğru gıda kullanımına yönlendirmenin büyük önem taşımakta olduğunu görüyoruz.

Ağırlık Olarak İthal Ettiğimiz Ürünler

· Ananas · Avokado · Ayçiçek Yağı · Buğday · Canlı Hayvan · Ceviz
· Durian · Ejder Meyvesi · Guava · Hindistan Cevizi (Kuru) · Hurma · Jackfruit
· Kamkat · Karabiber · Karambola · Karkas Et · Kivi · Kuru Fasulye
· Liçi · Mango · Mangostan · Mercimek · Nohut · Papaya
· Passion Fruit · Pirinç · Susam · Tarçın · Vanilya · Zencefil
· Zerdeçal

Ağırlık Olarak İhraç Ettiğimiz Ürünler

· Antep Fıstığı · Badem · Baharat Çeşitleri · Biber · Bulgur · Domates · Elma
· Kuru Fasulye · Fındık · Kabak Çekirdeği · Kayısı · Kekik · Kuru Bamya · Kuru Barbunya
· Kuru Domates · Kuru Biber · Kuru Üzüm · Kuru İncir · Kuru Kaysı · Kuru Patlıcan
· Leblebi · Limon · Mercimek · Mısır · Nar · Nohut
· Portakal · Siirt Fıstığı · Un · Yerfıstığı · Zeytin · Zeytin Yağı
ÜST